Poznaj nasze EDUskrzynki

We współpracy ze specjalistami w zakresie edukacji, stworzyliśmy 6 tematycznych EDUskrzynek. Każda z nich zawiera wysokiej jakości materiały edukacyjne, w wyczerpujący sposób poruszający szeroki zakres zagadnień. Wszystkie nasze skrzynki umożliwiają przeprowadzenie praktycznie nieskończonej ilości lekcji.

Dobra energia

Prąd to jeden z tych zasobów, których nie widać, a bez których trudno byłoby nam funkcjonować. Użytkownicy poznają nowoczesne i ekologiczne źródła energii, takie jak ogniwa słoneczne czy turbiny wiatrowe i przeprowadzają eksperymenty w kontrolowanym, bezpiecznym środowisku. Doświadczenia pozwalają odpowiedzieć m.in. na pytania, czy kolor budynku może wpłynąć na jego energooszczędność, w jakich warunkach najsprawniej działa turbina wiatrowa oraz czy ładowarka pozostawiona w gniazdku naprawdę nie pobiera prądu.

Bioplastik

Planeta Ziemia staje się coraz bardziej zaśmiecona, a naukowcy biją na alarm: musimy przestać produkować tak wiele plastiku. Potrzeba więc znaleźć tworzywa, które będą równie praktyczne, a jednocześnie w pełni biodegradowalne. Doświadczenia proponowane przez tę EDUskrzynkę poruszają tematykę polimerów, hydrolizy oraz zagadnień ekologicznych związanych z odpadami. Za pomocą m.in. mleka, kwasku cytrynowego czy mąki ziemniaczanej użytkownicy produkują biotworzywa i uczą się, jak podejmować lepsze ekologicznie wybory.

Mydło i powidło

Czy wiemy, czym się myjemy? Uczniowie zmieniają się w eksperymentatorów i wykorzystując reakcję chemiczną znaną i wykorzystywaną od 4 tysięcy lat, własnoręcznie produkują mydło glicerynowe i mydlaną galaretkę. Dowiadują się także, co to jest pH, ile mydła zawiera mydło w płynie i wiele, wiele więcej… Czysta zabawa!

Recykling

Recykling jest na czasie, bo wszyscy chcą zadbać o środowisko! Jednak produkcja papieru to nie tylko rzemiosło, lecz także sztuka. Przekonują się o tym użytkownicy EDUskrzynki, którzy mają okazję wypróbować różne przepisy na papier, poznać charakterystyczne cechy jego różnych gatunków, a nawet… stworzyć własną, autorską recepturę na ten surowiec. Te doświadczenia łączą w sobie zajęcia artystyczne i przyrodnicze, mogą także służyć jako temat warsztatów integracyjnych.

Sekrety zwierząt

Od maleńkiej myszki po wielkiego hipopotama – każde zwierzę ma swoje charakterystyczne cechy i kryje w sobie wiele tajemnic. Dzięki tej EDUskrzynce uczestnicy zajęć odkrywają niektóre z nich. Czy ptaki mają uszy? Skąd u wiewiórki tak niezwykła zwinność? Jak można oszacować wiek konia po zębach? Na te i wiele innych pytań odpowiadają nie podręczniki szkolne, lecz sami użytkownicy, którzy poprzez doświadczenia dochodzą do własnych spostrzeżeń i wniosków.

Ekoplaneta

W obecnych czasach nie da się przecenić znaczenia edukacji ekologicznej. Świadomość zagadnień z tego zakresu można i powinno się kształtować już wśród najmłodszych. Zamiast przedstawiać katastrofalne scenariusze, lepiej wskazać konstruktywne rozwiązania. Użytkownicy EDUskrzynki wcielają się w eksperymentatorów i dowiadują się m.in. jak stworzyć filtr do wody, ubrania i guziki z mleka czy biodegradowalne tworzywo.

Masz własny pomysł na EDUskrzynkę?

Skontaktuj się z nami, a zaprojektujemy ją dla Ciebie

KONTAKT

Uniwersalne

5, 10, 15 lat – EDUskrzynka nie ma granic i sprawdzi się równie dobrze wśród użytkowników każdej grupy wiekowej.

Nieskończone

Możliwości wykorzystania EDUskrzynki nigdy się nie skończą, podobnie jak możliwość łatwego dokupienia zużywających się elementów. Dostaniesz je w każdym sklepie.

Angażujące

EDUskrzynka pozwala na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń i otrzymywanie namacalnych rezultatów. Nauka staje się ciekawa i efektywna, a użytkownicy uczą się współpracy, odpowiedzialności i kreatywności.

Odpowiedzialność społeczna

Placówki i podmioty, które decydują się na użycie EDUskrzynek, realnie wpływają na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży i są postrzegane jako odpowiedzialne społecznie.

Integracja sensoryczna

W przypadku najmłodszych użytkowników, nauka poprzez EDUskrzynkę wpływa korzystnie na procesy integracji sensorycznej. Edukator może na bieżąco dostosowywać trudność zajęć do potrzeb i możliwości dziecka, dzięki czemu proces odbywa się maksymalnie efektywnie i w komfortowej, bezpiecznej atmosferze.

Online i offline

EDUskrzynka może być używana zarówno podczas zajęć w klasie czy podczas warsztatów, jak i w trakcie lekcji online. Edukator otrzymuje materiały dydaktyczne i narzędzia potrzebne do tego, by użytkownicy mogli uczyć się i bawić w każdych, nie tylko optymalnych warunkach.

Warianty

Oferujemy EDUskrzynki w różnych wariantach:

Gotowe EDUskrzynki – pojedyncze, w pakietach po 5 jednego rodzaju lub po 1 z każdego
EDUskrzynki obrandowane logotypami klienta – przy zakupie co najmniej 30 skrzynek
Autorskie EDUskrzynki – realizujemy pomysł zamawiającego w pełnym zakresie, od projektu, poprzez konsultacje eksperckie, aż po produkcję
Warsztaty i eventy – przeprowadzamy wydarzenia z wykorzystaniem EDUskrzynek

Cennik